Pozycjonowanie czy można się tego nauczyć?

17 maja, 2021 0 przez admin

Zadając sobie pytanie, Pozycjonowanie czy można się tego nauczyć? Zacząłem szukać odpowiedzi w internecie. Czytając kilka stron o pozycjonowaniu, dowiedziałem się że osoba zajmująca się pozycjonowaniem nazywana jest w skrócie SEO (czyli z ang. Search Engine Optimization tłumaczenie na polski optymalizacja wyszukiwarki). Znalazłem również że warto zacząć od kursów. I tak o to znalazłem kurs Google pt. Podstawy marketingu internetowego. Kurs trwa 40 godzin i sprawdzę jego działanie w praktyce na stronie www.magrana2.pl . Na stronie Magrana włączyłem skrypt do pozycjonowania co też powinno pomóc. Według niego aktualny post ma dobre wyniki do pozycjonowania (już na tym etapie). A więc zaczynamy od kursów. Z kursu dowiedziałem się o funkcji Google Search Console dzięki której można się dowiedzieć jak wygląda ruch na stronie oraz co dobrze działa a co nie.

Skoro już trafiłeś na tą stronę lub na Magrana2 znaczy że owe pozycjonowanie działa. O tym jak zarabiać na pozycjonowaniu i innych rzeczach w internecie znajdziesz na www.magrana2.pl.

Pozycjonowanie a więc co dalej? Ważne są wewnętrzne odnośniki typu O nas, warto też rozumieć jak algorytmy rozumieją słowa np. moja fraza kluczowa to POZYCJONOWANIE jednak algorytm nie zna deklinacji i wpisując w zdaniu nauka POZYCJONOWANIA nie będzie już to słowo brane pod uwagę. Dodajmy jakiś obrazek, niech to będzie logo Magrana.

Logo Magrana pozycjonowanie
Logo do rozpoznawania przy pozycjonowaniu

Teraz długość, warto aby było ponad 300 słów, czyli aktualnie brakuje mi +- 100 słów, a więc można to wykorzystać aby właśnie to opisać. Może też się wydawać że niektóre zdania nie są idealnie sformułowane. Dlaczego? Czy to oznacza że nie znamy poprawnej polszczyzny? No nie to raczej wina algorytmów i tego właśnie, że pozycjonowanie nie jest takie oczywiste. Wspaniale że mogę się podzielić swoimi opiniami i testować wszystko w praktyce. Ciekawe po jakim czasie zacznie to działać i dawać efekty. Zakłopotanie, czytelność czy więcej słów ?

Dziękuję Magrana